Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15

30

Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Ostatni dzień na samodzielny PIT. Od 3 do 10 maja akceptacja PIT w Twój e-PIT

Iwona Maczalska

Podatnicy, którzy chcą bądź muszą samodzielnie rozliczyć swój PIT za 2022 rok, mają czas tylko do północy. Od 3 do 10 maja Ministerstwo Finansów przystąpi do automatycznej akceptacji PIT w usłudze Twój e-PIT. Usługa nie będzie już dostępna.

2 maja 2023 roku o godzinie 23:59 skończy się czas na dokonanie rocznego rozliczenia uzyskanych w 2022 roku dochodów (przychodów) z fiskusem. Po tym terminie PIT-y podatnika przygotowane przez Ministerstwo Finansów zostaną automatycznie zaakceptowane i wysłane do skarbówki. Usługa Twój e-PIT będzie już wówczas nieaktywna.

Twój e-PIT. Automatyczna akceptacja 2 maja

Źródło: shutterstock

Od 3 do 10 maja automatyczna wysyłka PIT 2023 do skarbówki przez Twój e-PIT

Jak poinformowało Ministerstwo Finansów ,,Do 2 maja 2023 r. (30 kwietnia to niedziela) podatnicy mogą zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia w usłudze Twój e-PIT. Jeżeli podatnik nie złoży samodzielnie zeznania PIT-37 i PIT-38 za 2022 r., to z upływem 2 maja zostanie ono automatycznie zaakceptowane. Dzięki temu PIT będzie złożony w terminie nawet jeżeli podatnik nie podejmie żadnych działań. O północy 3 maja 2023 r. rozpocznie się automatyczna akceptacja zeznań w usłudze Twój e-PIT. Przewidujemy, że potrwa ona do 10 maja br. Usługa w tym czasie nie będzie dostępna”.

 

Automatyczna wysyłka PIT przez Twój e-PIT nie dla każdego

Przypominamy, że automatyczna wysyłka deklaracji PIT poprzez usługę Twój e-PIT nie jest skierowana do wszystkich podatników. Z tej opcji rozliczenia nie skorzystają w szczególności podatnicy rozliczający się na PIT-36 oraz PIT-28. Wspomniane deklaracje należy samemu zaakceptować, co będzie jednoznaczne z ich wysyłką do skarbówki.

Ostrożność muszą zachować również podatnicy rozliczający się na PIT-37, którzy wcześniej logowali się do Twój e-PIT i modyfikowali swoje zeznanie podatkowe. Więcej o tym w artykule ,, Nie każdy PIT-37 wyśle się automatycznie przez Twój e-PIT 2 maja. Sprawdź swój PIT”.

 

Samodzielne rozliczenie PIT 2023. Jak najszybciej?

Podatnicy, którzy muszą rozliczyć się samodzielnie zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego programu e-pity. Dzięki niemu szybko i sprawnie rozliczyć PIT wraz z przysługującymi ulgami i odliczeniami. Więcej o programie poniżej:

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity 2022.

Nie musisz znać się na PIT-ach. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.

 

Czy Twój PIT 2023 NA PEWNO zostanie automatycznie wysłany 2 maja?

Które PIT-y skarbówka rozliczy za mnie? A które nie zaakceptują się z automatu w rządowej usłudze Twój e-PIT? Jakie deklaracji PIT podatnik musi uzupełnić samemu i wysłać do urzędu skarbowego? Kto z nas może nie przejmować się PIT-ami przed majówką, bo rozliczą się „same” – na te pytania odpowiadamy w artykule ,, Czy urząd skarbowy NA PEWNO sam rozliczy PIT 2023?”.

 

Twój e-PITRozliczenie rocznePodatek PITPIT-36PIT-37PIT-28