Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15

30

Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Sprawdź PIT. Zwiększ swój zwrot podatku

Ewelina Czechowicz

Przygotowane przez fiskusa zeznania podatkowe udostępnione w e-Urzędzie Skarbowym zawierają tylko niektóre preferencje. Nie warto im ślepo ufać, bowiem część podatników nie ma w całości uwzględnionych wszystkich należnych ulg podatkowych, które mogą zwiększyć zwrot podatku.

Zeznania podatkowe za 2022 rok udostępnione podatnikom w e-Urzędzie Skarbowym wymagają uzupełnienia. Warto też je skontrolować i przeliczyć w programie e-pity.pl

Błędy i pułapki w PIT - przygotuj się do zeznania rocznego po Polskim ładzie - PIT.pl

Zeznanie przygotowane w programie naszego partnera pozwala też na skorzystanie ze wszystkich należnych ulg i odlicza w sposób prawidłowy ulgę prorodzinną kiedy podatnikom brakuje podatku, by z niej skorzystać.

Co trzeci Polak rozliczający się z fiskusem sprawdza swój PIT. Dlaczego warto to zrobić? - PIT.pl

Fiskus nie wie, z jakich ulg skorzysta podatnik

Udostępnione w e-Urzędzie Skarbowym deklaracje nie zawierają ulg podatkowych takich jak ulgi z tytułu darowizn, odliczenia wydatków na termomodernizacje czy odliczeń z tytułu korzystania z Internetu. Podatnik, który chce skorzystać z ulg, musi je samodzielnie uwzględnić w deklaracji.

5 powodów, dla których warto rozliczyć elektronicznie PIT — PIT.pl

Sprawdź PIT. Zwiększ swój zwrot podatku

Deklaracje automatycznie akceptowane 30 kwietnia 2023 będą bez ulg

Trzeba pamiętać, że podatnicy, którzy nie zainteresują się swoim zeznaniem podatkowym i nie skorzystają z ulg podatkowych, nie zwiększą swojego zwrotu. Deklaracje automatycznie akceptowane przez fiskusa nie będą zawierały odliczeń m.in. na termomodernizacje, Internet, darowizn czy rehabilitacje.

Wspólne rozliczenie PIT z małżonkiem za 2022 rok. Kiedy to się opłaci? – policzyliśmy – PIT.pl

W zeznaniu przygotowanym przez fiskusa tylko niektóre ulgi

Przygotowane przez resort finansów deklaracje zawierają odliczenia od dochodu składek na ubezpieczenie społeczne. KAS uwzględniła w rozliczeniach ulgę na dzieci tym podatnikom, którzy wcześniej z niej korzystali. Jednak w zeznaniach brakuje ulgi na dzieci, które uczą się w szkole ponadpodstawowej lub studiują za granicą.

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity 2022.

Nie musisz znać się na PIT-ach. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.

Zadbaj o swój PIT zwiększ zwrot podatku

Warto zatem zainteresować się swoim zeznaniem podatkowym, tak by zwiększyć szanse na wyższy zwrot podatku. Odliczenie wszystkich należnych ulg i preferencji może znacząco powiększyć kwotę otrzymanego zwrotu podatku. Warto przeanalizować szczególnie czy w ubiegłym roku dokonywaliśmy darowizn, pomoc uchodźcom z Ukrainy, darowizny dla chorych dzieci czy na kościół można odliczyć w zeznaniu. Zwrot podatku mogą zwiększyć wydatki na leki i rehabilitacje. W PIT możemy uwzględnić wydatki na Internet. Kiedy dokonywaliśmy termomodernizacji, możemy odliczyć aż 53 000 zł. Trzeba też sprawdzić prawidłowość odliczeń w związku z ulgą prorodzinną. Warto również sprawdzić możliwość skorzystania  nowych ulg i preferencji.

Odliczenia i ulgi w programie e-pity.pl

Źródło: program e-pity.pl

Ulgi i odliczenia w programie e-pity.pl

Podatnicy mogą rozliczyć swój PIT w programie naszego partnera e-pity.pl. Program pozwala na prawidłowe przygotowanie zeznania podatkowego i przekazania go do urzędu skarbowego. Dzięki programowi można skorzystać ze wszystkich nowych preferencji i ulg podatkowych i powiększyć swój zwrot podatku.

Twój e-PITPodatki 2022Polski ŁadOdliczenia w PITUlga termomodernizacyjnaUlga dla klasy średniejUlga rehabilitacyjnaUlga na dzieci